top of page

O NAS

Wydawnictwo działało od 1993 roku w Radomiu. Na początku swojej działalności zajmowało się wydawaniem czasopism: „Magazynu Fantastycznego”, „Strefy Komiksu”, „Mister Dowcipu i „Twojego Dowcipu”. Z czasem stało się jednym z najważniejszych podmiotów na rynku wydawniczym specjalizującym się w wydawaniu komiksów polskich autorów o tematyce historycznej, satyrycznej, fantastycznej i sensacyjnej. Spektrum podejmowanych zagadnień jest bardzo szerokie. Od poważnych, takich jak rzeź wołyńska czy biografie postaci historycznych, po te lżejsze, pokazane w sposób humorystyczny, z przymrużeniem oka.  

 

Oprócz komiksów fantastycznych wydawnictwo wydało serię książek o tej tematyce: zbiory opowiadań oraz powieści wschodzących gwiazd polskiej fantastyki. Ponadto ukazały się w kilku tomach najlepsze opowiadania zebrane z „Magazynu Fantastycznego”, pisma miłośników szeroko pojmowanej fantastyki.

 

Na uwagę zasługuje bardzo prężnie działający dział edukacyjny. Oferuje malowanki tematyczne oraz pomoce dydaktyczne dla najmłodszych i uczniów szkoły podstawowej. Są to książki przeznaczone do nauki pisania, ortografii i gramatyki. Wiele z nich od lat są w szkołach pozycjami obowiązkowymi.

 

Ofertę wydawniczą uzupełniają komiksy oraz książki dla dzieci przeznaczone dla młodego czytelnika w różnym wieku.

 

Skontaktuj się z nami!

 

Wydawnictwo Kameleon
ul. Wośnicka 15, 26-600 Radom

tel. 530 700 032

e-mail: wydawnictwokameleon.sklep@gmail.com

facebook.com/KameleonEdukacja
 

bottom of page